Narodowe Święto Niepodległości.

11 listopada z inicjatywy Wójta Gminy Klukowo, Przewodniczącego Rady Gminy Klukowo, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury oraz Proboszcza Parafii w Klukowie zorganizowano gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczęła je Msza Święta za Ojczyznę, którą odprawił ks. Lech Szymczyński. Następnie poczet sztandarowy miejscowej OSP, nasi radni z Rady Powiatu, delegacje Urzędu Gminy, Rady Gminy, GOK, Klubu Seniora, Zespołu Szkół w Klukowie oraz Szkół Podstawowych i liczne grono mieszkańców gminy udały się na cmentarz gdzie Wójt Gminy Klukowo pan Piotr Uszyński złożył kwiaty a delegacje zapaliły znicze na grobie ppor. Jerzego Jacimierskiego. W tle brzmiały takty „Pierwszej Brygady” i „Szarej Piechoty”.

Część artystyczna uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury. Goście wchodzący na salę młodzież z Zespołu Szkół dekorowała własnoręcznie wykonanymi kotylionami. Na scenie zaprezentował się pan Mirosław Kowalczyk, który przeniósł nas w lata 20 międzywojennej Warszawy i Lwowa śpiewając nam piosenki i deklamując monologi i skecze z tamtego okresu. Nagrodziły go za to gorące brawa. Nie obyło się także od bisów.

Publiczność na zakończenie przedstawienia mogła spróbować świątecznych wypieków, aby jeszcze milej wspominać wspólne świętowanie.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury tą drogą dziękuje wszystkim instytucjom za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji naszego wspólnego święta: Narodowego Święta Niepodległości.